در مورد موسسات همسريابي سوالم دارم . من 25 سالم و به شدت نياز دارم که ازدواج کنم البته نه فقط به دلايل جنسي بلکه به دلايل روحي و خسته بودن زياد از دست خانوادم مخصوصا خواهرها و برادرام (ما 6 تا بچه هستيم ومن فرزند اخر همه به غير ازمن ازدواج کردن) تو خونه ي ما همه کاراشون با من هماهنگ ميکنن .خب فرهنگش جانيفتاده ديگهمن معرف حضوري(مراکز معرفي کننده) هم به بعضي جرات نمي کنم بگم چه برسه مجازي,اصلا بعضي دهه شصتيا(بعضي) جوري برخورد مي کنن باور کن من پشيمون مي شم خودمم معرفي کنم،ولي کسايي که يه سني رو رو‌ردکردن راحت تر برخورد مي کنن (ولي متاسفانه گزينه هاکمتر ميشن).بعضيا هم خب مشکل معرفي ندارن مشکل انتخاب دارن،صدتا هم بهشون معرفي کن خونه ي اولنخودمم جاي حضوري سراغ دارم.با پيانيست موافقم من خودم پاييز پارسال سايت تبيان ثبت نام کردم ولي مدارک ندادم و ثبت نام کامل نشد هنوز هم مدارک را نفرستادم به قول پيانيست حس خوبي ندارم چون خواستگار تا بحال نداشتم و مي گم چرا بايد کارم به اينجا بکشه من هيچ کمبودي نسبت به دختراي ديگه نداشتم پس چرا مثل ديگران کسيکانال ها که جزو دسته اول و دوم نيستند و تو زمينه ازدواج دائم و سالم فعاليت مي کنن. کلا اعتقادي به اين روش ها نداريد يا بدبين هستيد يا .دوستاني که اينجا يا توي پستاي مشابه ديگه صحبت کردند، مشخصه که پيگير اين موضوع هستن. باعث خوشحالي حداقل من يکي شديد.اميدوارم هرچه زودتر خانمي مورد نظر پيداش بشه.سايت همسريابي يارسلامچون هيچ وقت خواستگاري نکردي با اينکه دوست داري ازدواج کني (البته من تا الان از کامنتها اينطور برداشت کردم نميدونم شايدم اشتباه کنم ) اگر مشکلت شغلته خب حتما خيلي ها مثل شما هستن پس اونا چطور ازدواج کردن چون اونا اعتماد به نفس داشتن خودشون دست کم نميگرفتن بعدش من ديدم شما خطاب به دخترها زياد شاهزاده سوار بر اسب ميگيد يعني به نظر شما اين آقاي شاهزاده که ميگي ما منتظرشيم چجور آدميه چي داره که اون شاهزادست شما نيستي شايد شما هم براي خيلي ها همون شاهزاده باشي من قبلا هم گفتم به شما عمدا هم گفتم تا اعتماد به نفستون بره بالا شما خيلي عقايد خوبي داريد همين که موافق صيغه نيستيد يک دنيا ارزش داره واسه دخترا سايت همسريابي يارسلام و اما جواب سوال اختياري من که اينطوري نيستم سايت همسريابي يارسلاميه پيشنهاد دلسوزانه: اگه به مواردي برخورد کرديد توي جامعه فاميلي يا آشناها يا کاري يا تحصيلي يا اجتماعات واقعي ديگه ديديد که:بنظرتون ممکنه خوب باشن و مدتي بتونيد زير نظرشون بگيريد،حتما اين کارو بکنيد.سايت همسريابي يارسلام البته چند مورد رو رعايت کنيد:

1- آمار سن و تاهلشو يه جوري پنهوني در بياريد.2- اينکه خيلي بهش نزديک نشيد و اون متوجه نشه که زيرنظرش گرفتيد.3- مواظب باشيد که نسبت به هيچکدوم تعلق خاطر پيدا نکنيد.اگه ديديد داريد تعلق خاطر پيدا ميکنيد بدونيد که وقتشه وارد مرحله بعد بشيد. ولي بازم سعي کنيد احساساتي نشيد.مرحله بعد:بعد ازمدت قابل قبولي ببيند اگه شرايط کلي اوليش يعني ظاهر و سن و رفتارش در اجتماع ، خوب بود به مامان يا خواهرتون بگيد باهمون سياستاي زنونه و مامانيشون يه جوري تخصصي تر بررسيش کنن.کلا منظورم اينه که فقط به روشاي سنتي بسنده نکنيد. اينم روش کارآمديه که مشکل آبرويي هم ايجاد نميکنه و بنظر من از روش سنتي محض بهتره. هيچ خجالتي هم نداره با مامان و خواهرتون در اين زمينه راحت باشيد اونا هيچ قضاوت بدي درموردشما نميکنن و هم شما و هم خانمي مورد نظرتونو دوست دارن.مراحل بعديم که مثل روش سنتيه.اينا چيزايي بود که من به دادشم هم گفتم.قبلا اصلا در اين رابطه ها که صحبت ميکرديم از خجالت قهر ميکرد. اما بعد ازين صحبتا يکم يخش باز شده و متوجه شدم چند نفري رو زير نظر داره چون بعضي وقتا يه گوشه هايي ميده و ماهم حواسمون بهشون هست. سايت همسريابي دائم و موقت يارسلامسايت همسريابي دائم و موقت يارسلامدوستان عزيز ببينين اينکه ميگن اينترنتي آشنا شيم به اين معني نيست که تمام مراحل آشنايي قبل از ازدواج قراره از طريق چت و پيام اتفاق بيفته و توي اولين ديدار حضوري دختر و پسر برن سر سفره عقد.ببينيد آشنايي اينترنتي فقط يک روش آشناييه.يعني شما فقط با اينکه چنين کيسي توي دنيا براي شما هست آشنا ميشين،مراحل بعدش اينه که تلفني صحبت کنيد يا حضوري همو ببينيد.نبايد ادامه ي اين آشنايي و مراحل اصلي شناخت و صحبت توي اينترنت صورت بگيره.اينو روانشناسم هميشه بهم ميگفت که طرف مقابلت رو حضوري ببين و چت نکن مدام و پيام نده چون باعث وابستگي بي دليل ميشه.که درست ميگفت براي من همينطور شد.اماديدار حضوري سيستمش فرق ميکنه.پانوشت: بحث هايي در مورد اينکه خانوم ها فلان هستند و آقايون بهمان رو بيخيال بشيد و بذاريد به يه نتيجه اي برسيم . به الاحظه خواننده ها رو داشته باشيد لطفا يکم جمع و جور تر و خلاصه نويسي کنيد خواهشا که بشه استفاده کرد .اصلا بعضيا رو که حس ميکنم چند تا کتاب جلوشون باز کردن هي مي نويسن تو که هي مي نويسي تهش رفرنست رو هم بيار باتشکر از علما !!!وقتي دختر هيچ جا ديده و معرفي نشه سايتم برا خودش محيطيهاما !!!!بنده شخصا تجربه يک هفته عضويت تو يکي از اين سايت ها رو دارم . شرمم مياد مواردي که اونجا برخورد کردم رو  گربه اشو تحويل نميگيره فکر کنم دختره چيز خورش کرده چون کم پيداست تو خونه بزار حسم رو بگم دارم مي سوزم شايد تماشاي تي وي  بهانه باشه ولي دليل اصليش همين دختره ي زشته بهت قول شرف ميدم که يه خواهر شوهر بازي سرش دربيارم حالا ببين و تماشا کن خخخخ يه مثلي يه بنده خدايي ميزد برامبه يه نفر ميگن مسلمونيدوست عزيز کي گفته پسر بايد 5  بار از دختر خواستگاري کنه ؟منم دخترم ولي اين حرفتون رو اصلا قبول ندارم ، اينکه دختر بخواد ناز کنه وتوقع داشته باشه طرف مقابل نازش رو بکشه اصلا کار درستي نيست اون پسرم براي خودش شخصيت داره توقع نداشته باش که بخواد شخصيتش رو زير سوال ببره که بخواد نظر يه دخترو به خودش جلب کنه ، من اگه جاي پسرا بودم هيچ وقت اين کارو نميکردم ، من شخصا هيچ وقت دوست ندارم کسي رو اينجوري اذيت کنم اگه شرايط طرف مقابل رو نپذيرم خيلي راحت ميگم نه و اگه به نظرم معيارهاي مد نظر منو داشته باشه اجازه ي آشنايي ميدم ، دليلي نداره که کسي رو سرکار بذاريم .مردم که مسخره ي ما نيستن که بخوايم بازيشون بديم ، يه مورد رو مثال ميزنم که متوجه منظورم بشين  يه موردي به برادرم معرفي شد و خود دختر خانم شمارش رو به واسطه داده بود که ما تماس بگيريم و قرارخواستگاري بذاريم ولي فکر ميکنم خانواده ي دختر از اين تيپ آدمهايي بودن که دوست داشتن  نازشون رو بکشيم مادرم بنده خدا سه  بار تماس گرفت که قرار خواستگاري بذاره ولي هر دفعه  مادرشون جواب سر بالا ميداد  مثلا امروز دخترم نيست بذار باهاش صحبت کنم چند روز بعد تماس بگيريد دوباره تماس ميگرفتيم  ميگفت هنوز با دخترم صحبت نکردم  خب اگه صحبت نکردي چرا ميگي فلان روز تماس بگير ! حالا دروغا چون شماره رواز خود دخترخانم  گرفته بوديم و خودش در جريان بود بابا اگه نميخواي ازدواج کني چرا شماره ميدي اگه قصدت ازدواجه چرا بازي در مياري يا بگو آره يا نه ،  به برادرمم گفتم  من اگه جاي تو بودم خواستگاري همچين دختري نمي رفتم چون از اول مشخصه با چه خانواده اي طرفي ، شخصيت آدما از همين رفتارها و برخورد هاشون مشخص ميشه ، خواستگاري رو کنسل کرديم و ديگه نرفتيم ، حالا دختره بشينه ناز کنه تا يه مورد خوب مثل برادر من پيدا کنه خخخخ نميدونم بعضيا چي پيش خودشون فکر ميکنن سايت همسريابي دائم و موقت يارسلام   دختر خانمم متولد 67 بود بچه نبود که بخواد ناز و ادا در بياره ،  گاهي رفتارهاي اشتباه دخترها و خانواده ها باعث ميشه موقعيت هاي خوبي رو از دست بدن، البته اين رفتارهاي نا شايست بين آقايونم هست ولي به نوع ديگري ، در کل مراقب رفتارهامون باشيم.ببخشيد کامنتم طولاني شدميگه ارهبه نظر من طرح ازدواجي که دادين اصلا جالب نبود و تعجب کردم از اينکه همچين طرحي عملي شد ! دا از سوء استفاده ه آدم گرفته ميشه .حالا واقعا همچين چيزي لازمه ؟! مثل همون دکتر قلابي که اومده بود خانواده برتر ،از دخترا عکس ميگرفت که از اين طريق معاينه کنه خخخ دختراي ساده هم کلي عکس بهش دادن .خلاصه بگم فرهنگ همچين و تحويل نميگيره فکر کنم دختره چيز خورش کرده چون کم پيداست تو خونه بزار حسم رو بگم دارم مي سوزم شايد تماشاي تي وي  بهانه باشه ولي دليل اصلي گريه ام همين دختره ي زشته ، بهت قول شرف ميدم که يه خواهر شوهر بازي سرش دربيارم حالا ببين و تماشا کن خخخخ سايت همسريابي دائم و موقت يارسلامبعدشم تو خودت چهل تيکه اي بعد تيکه و عدم ابراز فضل رو به من نسبت ميدي برو برادر شما بايد بريد زير نظر يه کارشناس اسلامي اين غرور کاذبت رو درمان کنه که شايد دختربچه اي چيزي خر بشه تو رو از اين ارزو به دلي که جديدا ، بي حساب کتاب ازش حرف ميزني دربياره ، و گرنه دختر تو رنج سني من عمرا زير بار زندگي با امثال شما بره ، خواه پند گير خواه بگذر وگرنه تو همون زرشکي بودي که هستييگه خسن و خسين سه تاشونم دختراي معاويه ن !ميگن بيا برو ديگه چي بهت بگيم کجاتو درست کنيم سر تا پا ايرادي حالا اين حکايت خواستگاراي موجود در سايت همسريابي بود! به حدي اينا فاجعه بودن به حدي وحشتناک بودن و به حدي افتضاح بودن که من با اين شدت از حساسيت و روحيه شکننده سکوت مطلق ميکردم ! اخه ادم ميموند چيو معترض بشه يارو در حد اختلال رفتاري و ذهني بود من ازون سايت سر يه هفته درومدم و 3 سالم گذشت همچنان مجردم . مردي مشابه مرداي اون سايت هم شکر خدا تو زندکيم نيومدن و اميد خدا نخواهنددددد امدولي واقعا تاسف باره که چنين اقايوني تو جامعه ما وجود دارن.نويسنده ي پست توصيه ميکنم همين امشب يه اکانت با اسم خانم درست کنيد . فردا شب اينموقع بيايد گزارش ماواقع رو بديد . خودتون ميفهميد داستان از چه قرارهنور به قبرشون بباره که نوه ي گلي مثل شما دارن واقعا 

مردايي که عاطفي هستن پيوند روحي و احساسي بيشتري با خانواده و نزديکانشون دارن خوش به سعادت دختري که زن شما ميشه داداش زن نمي خواي ؟؟؟     سايت همسريابي دائم و موقت يارسلامبه عاطفه کوهساري :  عاطفه جون مهوش از وقتي شوهرش دادم ديگه چسبيده به زندگيش منو کم محلي ميکنه منم خطش زدم از ليست محبوب هام ! بعدشم از ماه رمضون به اين ور تي وي تماشا نميکنم نه حوصله اش رو دارم نه وقت ولي برنامه ي نيمه ي پنهان ماه اگه اشتباه نکنم خيلي خوشگل بود ولي خوب ادم کم ناراحت نمي شد تو هم نگاش نکناين سايت ها مشکلش اينه هيچ نظارتي روش نيستمدرک شناسايي از افراد نميخوانمثلا طرف زن داره اونجا اومده به اسم مجرد اسم نوشته! در حالي که يه کپي شناسنامه يه قطعه عکس کارت ملي . دفتري جايي باشه اينا رو حضوري ادم بره فذم پر کنه و مدارکشو تحويل بده ادرس بده که بعد ها کسي به کسي اسيبي زد امکان پيگيري باشه. يه مصاحبه شفاهي حداقلي اتفاق بيفته خودش يه سري موارد رو مشخص ميکنه بالاخره . يه هزينه ي حداقلي از فرد گرفته بشه ( باور کنيد حتي 10000 تومن هم اگر بنا باشه پرداخت کنن خيليا ازون سايت هاي همسريابي منصرف ميشن !!! مواردي ديدم که اينو ميگم .)

بيشتر ازين حوصله نوشتن ندارم . من الله توفيق!من يه بار توي يکي از اين سايتا عضو شدم , آدماي نادرستش که از همون اول مشخصن , بقيه هم دو حالت داشتن يا شرايط ازدواج براشون فراهم نبود يا آدماي مشکل پسندي بودن که شرايط ازدواج داشتن ولي دنبال دختري بودن که از همه لحاظ عالي باشه . يه تعداد کمي هم بودن که واقعا قصد ازدواج داشتن و شرايط اوليه رو داشتن ولي تعدادشون کم بود .

طرح آقاي نجفي هم خوب به نظر ميومد و منم خودم طرفدارش بودم ولي مشکل اين بود که معرف ميخواست و منم کسيو نداشتم که بهش بگم و از طرف ديگه تعداد آقايون کم بود , به نظرم اگه آقاي نجفي فرم خانوما رو توي کانال ميذاشتن و بقيه ميديدن شايد آقايوني که عضو نيستن بعد از ديدن فرما با ديدن فرم خانومي که مطابق شرايطشونه به عضويت تمايل پيدا ميکردن وگرنه اين جوري شايد هرکسي رغبت نکنه .شده براتون روز اول مدرسه و کلاس و دانشگاه و سربازي يه آدم به نظرتون ريز اندام يا درشت اندام بياد اما بعد از مدتي احساس ميکنيد کاملا با اوني که روزهاي اول ديدين فرق کردهحتي درمورد اخلاقسلاااام منم اينطوري ازدواج کردم و خيلي خيلي راضيم هم از شوهرم هم از خانوداش ،شما جوونا هم زرنگ باشيد اک واقعا طالب ازدواج آيد نوع آشنايي مهم نيست مهم مناسب بود کيثه،البته خيلي حواستون باشه چون بعضي آقايان قصدشون سو استفاده هست ک تشخيصش هم کار سختي نيست موفق باشيدينو بهش ميگن خطاي ديدبه : هويت برباد رفته ، ان شاالله که هويته برگردهسلام و درود بر شما ، تشکر از لطف شما برادر گراميطرف فرم ميذاشت ميگفت معيارم ايمان اخلاق زيبايي بعد عکس خودشم پيوست ميکرد ميگفت چون خودم خوشگلم طرفم بايد زيبا باشه :|يا يکي ديگه بود متولد 56 ميگفت فقط متوليدن 65 به بعد ميخاميه معرفش گفتم خانم فلاني اقا شما اينو زا فضا بيار پايين يني چي اخه گفت ميگه اين دختراي همسن و سالم تا ي بچه بيار پنچر ميشن من 65 به بعد ميخام!اون يکي ميگفت من فققققط پزشک ميخام مومن محجبه هم باشهو ي مسئله ديگه که من اونجا يددم اين بود که پسرها رو اتفاقا مشتاقتر ميکرد ک ازدواجو به تاخير بندازن چرا؟ الان ميگم دليلشواييز و مهوش، جناب هويت هم اگر خواهر دم بخت دارين بخونيد خخخيه پست ميزنم بهتون آموزش خواهرشوهر بودن ميدم خخخ.يادمه يه بار عصرونه همه دوستامو دعوت کردم به بهانه آش به داداشم گفتم از بين اين مه رويان انتخاب کن خخخخيه بار ديگه بردمش منو برسونه دم خونه دوستم شله زرد نذري تا دوستمو ببينه خخخ اونجا رسيديم استرسي شد گفت من سر کوچه پارک ميکنم و دعوامون شد ?? به زور نگهش داشتم.يه گانگستر بازيايي درآوردم که بايد کتاب بنويسم. خخخاونوقت نميدونم چرا اونا دوستاشونو به ما معرفي نميکنن ?? و چرا اين همه لطف فراموششون ميشه!مهوششما تصور کن ي نفر فرم ي اقايي رو ميذاشت با فلان مشخصات سييييييييييلي از معرفاي خانم روانه ميشدن  اووووووووووووه از هرطيفي با هر سطحي بهش معرفي ميکردن خب طرفم ميگفت به به بين چقد کيس ريخته واسم باز همون اتفاق بيرون بلکه بدتر ميفتاد طرف انگار اومده بود بازار مينشست خوب بد ميکرد اين قدش دوسانت کوتاههاين مال فلان منطقه شهره اين شغلش خوب نيس اين جمعيتشون زيادهدخترام همينطور بودنااا تا بهشون مورد معرفي ميکردي ايرادا شروع ميشد اين درست سلام نکرد اين مادرش فلان حرفو زد والقصه ته ماجرا اين شد که من ترجيح دادم واسطه گري نکنم مگر در مواردي ک طرفين هر دو رو ميشناسمبراي طرح ازدواجي که برادر نجفي دادن پيشنهادم اينه براي اينکه تو اين دامه نيفتيد تعداد معرفي ها رو محدود کنيد مثلا هر پسر يا دخترخانمي فقط مثلا سه مورد بهش معرفي شه اگر انتخاب کرد ک چ بهتر اگر نه از مسير معرفي خارج بشهبه : گلرو خانم

سلام و عرض ارادتممنون از لطف و محبت تون ، حقيقتش دليل نيومدنم برمي گرده به امتحانات بچه ها و بعدش هم مسافرت تابستونه به مشهد الرضا(ع) و چند شهر ديگه ، درگير شديم و نرسيدم که تمرکز کنم رو خانواده برتر

خلاصه بخشش از شماستممنون که دلواپس بوديد.که من به شخصه بيشتر شه ام تا منظم وقتي کنکوري بودم همه کتابام وسط اتاق بود مامانم ميگفت جمعشون کن ميگفتم اينا رو با ي نظم خاصي گذاشتمشون کف اتاق متوجه نميشدن فک ميکردن شه ام خخخخخه عاطفه کوهسار:

آقاي پالس منفي :-)ديگه به اون صورت ازدواج سنتي انجام نميشه و همه چيز داره به سمت مدرن بودن پيش ميره ، به نظرم اجراي اين طرح بستگي به نوع خانواده و شيوه ي تربيتي افراد داره يه خانواده ي سنتي ممکنه با همچين طرحي مخالفت کنه ولي بعضي از خانواده ها و افراد همچين ارتباطي رو بد نميدونن و از نظرشون مشکلي نداره خب براي اين افراد ميتونه طرح خوبي باشه چه اشکالي داره وقتي دو نفر ازخيلي جهات شبيه هم هستن و شرايطشون بهم ميخوره فرصتي پيش بياد که با هم آشنا بشن  ، احتمالا فقط از طريق مجازي معرفي صورت ميگيره و بقيه ي مراحل از طريق خانواده ها و با نظارت خانواده انجام ميشه فقط بايد دو طرف صادق باشن و سو استفاده اي صورت نگيره خصوصا از سمت آقايون .

البته ايرادات اساسي اين طرح اين هست که کاربران ازمناطق مخنلف ايران هستن و اين  مشکل بزرگيه ،  اکثر افراد تمايل دارند با يک همشهري که از لحاظ فرهنگي بهشون شباهت داره وصلت کنن نه اينکه در غربت زندگي کنن و مشکل دوم به نظرم در شان خانمها نيست که بخوان به آقايي پيشنهاد ازدواج بدن وجهه ي خوبي نداره اگر از سمت آقايون پيشنهاد صورت ميگرفت شايد نتيجه ي بهتري داشت و تا اونجايي که از کامنتها فهميدم از اين طرح استقبالي نشده شايد خانمها از عواقب بعديش ميترسن  فرضا دو نفر از اين طريق با هم آشنا بشن و ازدواج کنن از کجا معلوم که فردا روزي مورد سرزنش از سمت پسر و خانوادش قرار نگيرن .

کامنت اول آقاي کابو درسته وبا نظرشون موافقم من فکر ميکنم مشکل از خود ماهاست تا وقتي تفکرات دخترها و پسراي ما تغيير نکنه هيچ اتفاقي نميفته ، اگه يه مقدار دو طرف با هم راه بيان و فانتزي و رويايي فکر نکنن مشکلات حل ميشه ، فرضا يه پستي اينجا توجهم رو به خودش جلب کرد و برام عجيب بود که يه خانم نوشته بود من کم توقعم يا پرتوقع و دوست داشت همسرش نخبه يا دانشمند باشه:)

خب اين ميشه فانتري فکر کردن  به نظرم ايشون هنوز به بلوغ ازدواج نرسيده بودن و امادگي لازم رو براي ازدواج نداشتن ، بعضي از دخترا و پسرا واقعا نميدونن از زندگي چي ميخوان  ، من به بعضي از آقايون حق ميدم که از دخترا شاکي باشن تو رو خدا يه مقدار بعضي از مسايل رو رعايت کنيد و براي خودتون شخصيت قايل بشين .

با نمونه چقد باحال چطور به اين نکته توجه نکردي ؟؟؟!  بايد تجربه اش کني تا متوجه بشي من چي ميگم تجربه اش مثل ورود داماد به خانواده نيست ، تامل بين  عروس و داماد دو چيز متفاوته ، در ضمن بدت نياد  همون اول که يه جانبه نوشتي بقيه نوشته ات رو نخوندم .به عاطفه کوهساري : خوبه پس تو هم دستي در سياست سرچ کردن و يافتن سوژه مورد نظر براي برادر داري اميدوار شدم که در اين مقوله تک نيستم ، هه .

در اون خصوص که چرا ما رو معرفي نمي کنن به دوستاشون هم چون سر خواهرشون تعصب شديد دارن من خودم شنيدم که برادرم به دوستش ميگفت من خواهر هيچي ندارم  البته پاي تلفن بود که شنيدم خخخخ 

و  به اين نتيجه رسيدم که ما خيلي مظلوم و تنهاييم خواهر بعد خواهر دختريه که من خودم معرفيش کردم به مادرم اينا خواهر دختره برادرم رو قبول کرد  اينکه هميشه عضو جديد به خانواده خوبه خوشحال کننده است ولي عادت کردن بهش وقت مي بره چه فکرايي هم به ذهنت رسيده خخخخ من اگر بدجنس بودم اونو مظلوم جلوه نميدادم  کسي نبود بگه خواهر نداشتن رو مي تونم بفهمم ديگه چرا تاکيد به هيچي مي کني اخه خخخخ 

حالا آخرش برادرت ازدواج کرد؟ عروستون دوستته يا نه؟ کنجکاو شدم   به دختر حساس: اين خواهر شوهر بازيا و لقباي ايکبيري رو به عروستون نسبت دادن از تو با اين روحيه ي حساست بعيده 

از قديم گفتن خواهرشوهر امروز عروس فرداس تويي که در زمان خواهر شوهري رحم نداشتي چه دختر عمه ي با نمکي دارين ، جالبه ميگفته من خرافاتي نيستم J به نظر من عاقلانه نيست که يه نفر و با وجود ويژگيها و خصوصيات خوب وتشابهات فکري  فقط به خاطر ماه تولدش رد کرد!به عاطفه خانم گلاز قيافش خوشم نمياد و.ما به تعداد بيش از 2 عروس داريم ;-) سوال و مي بود در خدمتم خخخ نه بابا پست هم شوخي بود.ساسيه کارايي انجام دادم که در اين مقال نميگنجه خخخاين يه جور غيرت و تعصب روي خواهره که توي خونشونه و نميتونن کنار بذارن :-)مشابه خاطره ات زياده تعريف کنم اما الان حسش نيس. :-)

فک کنم تو بيشتر از پاييز به مشاوره من احتياج داري خخخبابا چيزي نيست که يه عروس خانوم اضافه ميشه به خونواده.من يکي عروسهامون صميمي هستيم مثل دوستيم با هم، تلگرامشو حذف کرده، ازونروز انگاري من يه چيزي ازم کم شده خخخابوي آفرين منم ميگم که مهم هدف و نيتي هست که ما داشتيم و داريم.تيجه نداد هم ما تلاشمونو کرديم حداقل. صد درجه بهتر از نشستن و دست روي دست گذاشتنه.حالا بماند که من فکر ميکنم آدم در وهله اول نه تنها در مقابل اعضاي خانوادش بلکه در مقابل دوستانشم مسئوله تا برسه به اعضاي جامعه و همنوعان.اما خب جامعه و رفتارها چيز ديگري ميگه. سلام خوبي خانم؟به به خيلي هم عالي فقط آموزشات طوري نباشه که رابطه ي خواهر برادري رو ببري خخخخ شوخي ميکنم . من که تجربه اي در اين زمينه ندارم،  به نظرم پست جالبي ميشه از تجربياتت استفاده ميکنيم .واااي چقد خنديدم به روش هايي که به کار بردي شله زرد نذري خخخخ روشهاي قديم رو به کار بردي Jاونوقت نميدونم چرا اونا دوستاشونو به ما معرفي نميکنن ?? و چرا اين همه لطف فراموششون ميشه!???? خخخخخخخخخخمگه نميدوني پسرا غيرتين خصوصا رو خواهراشون ، طرفو به دو نيمه ي مساوي تقسيم ميکنن خخخ ر زمان عروس بودنم مورد رحم واقع نميشه هي زين به پشت  سايت همسريابي يارسلام سايت همسريابي يارسلام روس فرداس تويي که در زمان خواهر شوهري رحم نداشتي چه دختر عمه ي با نمکي دارين ، جالبه ميگفته من خرافاتي نيستم J به نظر من عاقلانه نيست که يه نفر و با وجود ويژگيها و خصوصيات خوب وتشابهات فکري  فقط به خاطر ماه تولدش رد کرد!ه الحمدالله مشکلات به طور کامل حل شد. سپاس از توجه تون خدا رو شکر خوشحال و راضي امان شالله شما و خانواده محترم تون نيز در صحت و سلامت باشيد و به شادي زندگي کنيد. باز هم ممنون از محبت تونبه : آبي خانملام خداوند بر شما ، تشکر از لطف و محبت شماببين حرفات درسته ولي باهات مخالفممنطقت شبيه پدر منه، ميخواي باهاش صحبت کني اينقد منطقي نقدت ميکنه ضربه فني ميشي، بعد ميشيني فکر ميکني هزارتا ايراد ميتوني بگيري ازش

من فقط يکي از اين کانالارو ديدم، چيزي که براي من جالب بود اين بود که  اين کانال مثل خيلي چيزاي ديگه تو مملکت ما براي صاحبان قدرت و ثروته، من فکر ميکردم اين گروها براي کسايي تشکيل شده که ديده نميشن، براي پسراي معمولي با حقوق معمولي که دغدغه ازدواج دارن و دختراي معمولي که خواهان ازدواجند و نميتونن اين آدما همديگرو پيدا کنن

بطور اتفاقي تو همين خانواده برتر با حاج آقا عالمي آشنا شدم و کانالشونو پيدا کردم و به دوتا از دوستام دادم، يکي براي خواهرش ميخواست و يکي براي خودش، البته هيچ کدوم اقدامي نکردن چون براي دخترا خيلي سخته که بخوان خودشون بگردن تو سايت براي ازدواج چون فرهنگ سازي نشده، براي خودمم جالب بود ببينم چکارايي ميکنن

اين حاج آقا داره خيلي تلاش ميکنه و خدا اجرش بده ولي واقعا مردم ما به همين راحتي درست نميشن، چقد جلسه و برنامه براي واسطه ها ميزاره که فرهنگ سازي کنه، مثلا يکي تفاوت سني هست که جالبه همه پسرا دختر کم سن و سال ميخوان، يکي قد هست، نميدونم کدوم روانشناس از خدا بي خبري اومده گفته فاصله قدي 10 سانت، خداييش بريد تو خيابون ببينيد چند درصد زوجا فاصله قدي ده سانت هست، البته قبلش حتما با خط کش ده سانت رو اندازه بگيريد که متوجه بشيد ده سانت چقد هست، يکيش وضع ماليو .انگار اين حاج اقا  داره براي خودش اين چيزارو ميگه حتي واسطه ها هم عمل نميکنن

اون دوستم که مجرد يه آدم معموليه، نه زيبايي آنچناني داره، نه شغل دهن پر کن و نه پدر پولدار، اينقد ازون روز حالش بد شده که اين کانالو ديده که نگو، چند وقت پيش چندتا فرم گذاشته بودن از چند تا پسر متوهم  اينقد خنديدم دل درد گرفتم، تو اين گروه فقط فرماي پسرا رو ميزازن، بريد ببينيد چه توقعاتي دارن

به قول خودت اون آدمي که تو دنياي واقعي مورد گير نمياره تو دنياي مجازي هم همينطوره، پسري که خودش شغل خوبي داره، وضع ماليش عاليه ،مادرش دندانپزشکه، باباش مهندسه شرکت داره، مشخصه اين خانواده ارتباطات زيادي دارن، آدمايي نيستن که مشکل ديده نشدن داشته باشن، معلومه دنبال يه کيس فضايي ميگردنسلامته شما برادر بزرگوار طاي ديد و خطاي عقل توي انتخاب همسر مهمه که نميشه توي چند ساعت . براي چندسال تصميم گرفتايد مدتها يکي رو شناخت بعد انتخابش کرد يا بهش بله گفتبه نظرم عدم استقبال بر مي گرده بهبراي پيشبرد هدفتون استفاده کنيد و در اينجا ميرسيم به چگونگي اجراي برنامه تونبايد از مساجد شروع کنيد چراکه تنها جايي هست که هنوز بهشون اعتماد وجود داره و مرکز فعاليت هاتون از مساجد شروع بشه کلاس هاي آموزش و مشاوره همسرداري و شناختن شرايط موجود برگزار کنيد(توو مساجد) و بهشون بفهمونيد دنياي واقعي با اون فيلم هاي سينمايي که ميبينيد زمين تا آسمون فرق داره و از اين تيپ کلاس هااي آموزشي برگزار کنيد تا بتونيد شخصيت افراد رو در کلاس هاتون پيدا کنيد و اعتماد مادران آقا پسرها و خود پسرها هم بيشتر بشه

حتي ميتونيد براي کلاس هاتون روان شناس ها رو قرار بديد تا بهتون کمک کنندمرحله بعدي براي آقا پسرهاست اونها نياز به هدايت و آموزش زندگي مسئولانه دارند و بايد خيلي از موارد رو که فکر ميکنيد با آزمون و خطابهش ميرسند بهشون آموزش بديد و حتي ميتونيد براي کار اقدام کنيد خيلي از پسراي ما که دنبکه شرکت ميکردم خيلي نااميد ميشدممردهاي سن بالا و زنهاي سن بالا و مطلقه و با جند تا بجهدخترها هم شرايط اکازيون ميخواستنهمين چند روز پيش يه آگهي صفحه اول رومه همشهري چاپ کرده بودن با عنوان همسان گزيني و ازدواج موفقزنگ زدم بهشون .گفتند توي خانه معلم (سرميردامادتهران) شنبه روز معلم همايش دارندمن رفتم تو کانال طرح ازدواج خانواده برتر ديدم تعداد آقايون خيلي کمه و اينجوري امکان انتخاب کم ميشه.من فکر ميکنم اگه به خانواده برتر اطمينان نسبي داريم خوبه که شرکت کنيم. نهايتا اينه که توي يه مرحله اي به اين نتيجه ميرسيم که مورد مناسبمون نيست و هيچ اتفاق منفي هم نمي افته.

اينم بدونيم با شرکت در طرح هيچکس مجبور به ازدواج نيست اين فقط ايجاد يه فرصته آشنايي براي خودمون و دوستان.من فکر ميکنم توي گفتگوهايي که داشتيم ممکنه بعضيا يه شخص خاص براشون جلب توجه کرده باشه. خوب چه اشکالي داره باشرايط اوليه هم آشنا بشيد البته بصورت غير مستقيم و بدون نام واقعي و باحفظ حد و حدود. بعد اگه شرايط اوليه خوب بود وارد مراحل تکميلي و واقعي بشيد.تفاقا اينجا اين خوبي رو داره که يه آشنايي شخصيتي و عقيدتي قبلي و ثبت شده و بدون نظر باهم داريم.سلام آقاي نجفي

اگه امکان سرچ  کامنتاي هر شخص رو هم بذاريد خيلي خوبه.به احسان 24 والا شما ديگه خيلي استثنايي يعني چي غرور . غرور که هر جايي خوب نيست خب شما فکر کن ازدواج کردي بعد تو زندگي هيچ وقت نميخواي منت خانومت بکشي پس هيچ وقت ازدواج نکن چون خانما خيلي قهر ميکنن خيلي ناز ميکنن تا آخر عمر و شما بتون بودمشکلات خانوادگيتون به طور کامل حل شده؟؟؟و شما گل هاي عيب زده ي مغرور و خودخواه و ديکتاتوريست  (نه همه ي اقا پسرها ) بايد بدانيد ما دخترا  که فقط تو چند شهر بزرگ ثبت نام ميکنه همه شهر هارو شامل بشه،مگه مثلا از ي شهري مثل يزد يا کرمانشاه يا . چند تا کاربر اينجا هست که مجرد باشن و شرايط ازدواج رو داشته باشن و بعد شرايطشون مناسب هم باشه!! به نظرم اگه در مورد طرح شما تبليغ بشه و تعداد کاربران بيشتر بشه بهتر به نتيجه ميرسه،البته اين در حد پيشنهاد و چيزيه که به ذهن من خطور کرده شما صلاح طرح و وبلاگ رو بهتر ميدونيد.شخصا ترجيح ميدم يکي من رو تو محيط جامعه ببينه و بپسنده و يا اگر کسي واسطه ميشه ي شرايطي رو به وجود بياره که دختر و پسر همديگر رو ببين قبل از اينکه بهشون بگه تصميم به معرفي کردن داره و بعد از ديدار نظرشون رو در مورد طرف مقابل بپرسه.که هم از لحاظ ظاهري همديگرو ديده باشن و هم وابستگي و بحث دوستي پيش نياد هم چند لحظه برخورد طرف مقابل رو ديده باشن و بعد اگر نظر مساعدي نسبت به هم داشتن رسمي اقدام کنن.ما به اطرافيانمون راستش رو نگفتيمچون ميتا هم کاملا غير واقدعوا گذشته.خودتو اذيت نکن اون دلايل رو بايد دختر باشي بفهمي خخخ اين چه کامنتي بود شما گذاشتي؟!

English

Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal

داستان آشنايي در سايت همسريابي

ازدواج ,سايت ,خانواده ,معرفي ,مورد ,همسريابي ,سايت همسريابي ,همسريابي دائم ,همسريابي يارسلام ,خانواده برتر ,شرايط ازدواج ,سايت همسريابي يارسلام ,زمان خواهر شوهري
مشخصات
آخرین مطالب این وبلاگ
آخرین وبلاگ ها
آخرین جستجو ها